Stavíme poctivé domy, které mají jediný úkol.

Podpořit vaši pohodu a zdraví.

Podívejte se, co umí naše technologie:

Jaké oblasti řešíme?

Čerstvý vzduch

Kyslík je klíčový pro život – a tak nemůže chybět ani v interiéru. Jak to řešíme? Předně, můžete si kdykoli “po starém” otevřít okno. Pokud však si však nechcete dovnitř pustit pyl a ven vypustit teplo, máme i technologickou vychytávku.

Automatické větrání s rekuperací tepla

Teplo z odvětrávaného vzduchu využíváme k ohřátí toho čerstvého a udržujeme tím stálou teplotu s minimální energetickou náročností.

Zdravá voda

Čistá, pitná voda je základem zdravého života – a její dostupnost s postupující klimatickou změnou klesá. Proto si vody vážíme a děláme vše proto, aby vám z kohoutků tekla ta nejkvalitnější.

Kvalitní úprava vody

Děláme vlastní rozbory pitné vody a na vstupní přívody následně instalujeme speciální mechanické a chemické filtry. Ty vodu změkčují a zbavují stop škodlivých látek pocházejících ze zemědělství či z vodárenské činnosti. To je důležité pro vaše zdraví – a proti vzniku usazenin ve spotřebičích i potrubí.

Odpovědný přístup

Voda je vzácná. Na všech projektech proto řešíme jímání dešťovky, a dbáme i na úsporu pitné vody. Perlátory, úsporné splachování a další zařízení jsou součástí standardu.

Tepelná pohoda

Pohodlné bydlení znamená i příjemnou vnitřní teplotu – s co nejnižšími náklady na její udržení.

Podlahové topení

Nohy v teple jsou základ, teplý vzduch navíc rovnoměrně stoupá vzhůru a vyhřívá celý prostor. Proto je naším standardem teplovodní podlahové topení.

Příjemný chládek

Horkých dnů přibývá a tak myslíme i na ekologické chlazení. Jednak to pasivní, v podobě předokenních žaluzií, jednak aktivní, v podobě podlahového chlazení.

Dostatek světla

Světlo řídí naše biorytmy a tak ho máme ve velké úctě. Všechny naše projekty mají velká okna a rozložení vnitřního osvětlení vždy navrhuje specialista – light designér Hynek Medřický.

Úspora energií

Doba, kdy se teplo vyrábělo z uhlí a pak pouštělo oknem ven je pro nás definitivně pryč.

Pasivní standard zateplení

Pasivní domy splňují přísné požadavky na úniky tepla – unikat by nemělo téměř žádné. Kromě rekuperace a dokonale těsnících oken tak řešíme i zateplení pláště budovy.

Technologie pro udržitelnost provozu

Domy, které stavíme jsou vytápěny tepelnými čerpadly, nejčastěji z hlubinných vrtů. Tam kde to dává smysl, instalujeme fotovoltaické panely.

Chytrá domácnost Loxone

Nestarejte se o to co nemusíte, Cihlovka to udělá za vás.

Snadné ovládání

Váš byt je již ve standardu inteligentní, tzn. vše funguje automaticky. Má jednotné ovládání a všechna jeho chytrá zařízení spolupracují. Vy jen nastavíte požadovanou teplotu nebo větrání na centrálním ovladači – a dál už se o nic nestaráte.

Bezpečnost

Občas se může něco přihodit. Proto má každý byt senzory na monitoring nežádoucího pohybu i požáru. Navíc je možné jednoduše osadit o upozornění na únik vody.